Izolacje do systemów kominowych ceramicznych

Izolacje systemu kominowego ceramicznego

Izolacje do systemów kominowych ceramicznych

Produkty z wełny mineralnej dzięki swoim właściwościom nadają się bardzo dobrze do izolacji systemów kominowych. Wełna mineralna ze względu na swoje cechy zapewnia ochronę przeciwpożarową i izolację termiczną. Produkty z wełny skalnej wykonujemy i dostarczamy do Klienta w różnych formach i kształtach np: w postaci płyty frezowanej, otuliny spersonalizowanej do potrzeb systemu kominowego, maty w zależności od wielkości i przeznaczenia rodzaju komina. 

Klin stabilizacyjny

Klin stabilizacyjny

Specjalnie przetworzony element z wełny mineralnej o dopasowanych wymiarach zgodnych ze specyfikacją Klienta. IZO-TECH umożliwia produkcję i przetwarzanie niestandardowych elementów, które są dedykowane do sytemu kominowego.

Płyta czołowa

Płyta czołowa

Specjalnie przetworzony element z wełny mineralnej o dopasowanych wymiarach zgodnych z specyfikacją Klienta. IZO-TECH umożliwia produkcję i przetwarzanie niestandardowych elementów, które pasują do sytemu kominowego.

Płyta frezowana

Płyta frezowana

Płyta Frezowana to płyta wykonana ze skalnej wełny mineralnej. Na specjalne zamówienie płyty mogą być pokryte czarną włókniną szklaną lub białą, wzmocnioną włókniną szklaną. Wymiary każdej płyty frezowanej są dostosowywane do wymiarów rurki ceramicznej, podczas gdy profil płyty z nacięciem V umożliwia idealne zginanie wokół rury. Idealne dopasowanie izolacji do rury ceramicznej jest ważne dla uzyskania optymalnej efektywności energetycznej całego systemu kominowego.

Łupki z wełny skalnej

Łupki z wełny skalnej

Łupki z wełny skalnej - to odcinki otulin wykonane ze skalnej wełny mineralnej o różnych średnicach wewnętrznych i grubościach ścian.Wewnętrzną średnicę, długość i grubość odcinków otulin można dostosować do wymiarów rury i wymagań Klienta. Indywidualizacja wszystkich elementów jest kluczem do idealnego dopasowania izolacji do rury kominowej, co skutkuje optymalną efektywnością energetyczną i wydajnością całego systemu kominowego.